Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Szczeciński
Wydział Humanistyczny
ul. Krakowska 71-79, Szczecin

Kiedy odbędzie się salon?

19-20 września
godz. 8.30 - 15.00
wstęp wolnySzczeciński Salon Maturzystów 2019

Do egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2018 roku przystąpiło blisko 9,5 tysiąca tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w województwie zachodniopomorskim. Maturę zdało ponad 76 proc. Lepiej sobie poradzili uczniowie z liceów ogólnokształcących - zdało ponad 80 proc. maturzystów, a w technikach zdało ponad 68 proc. maturzystów. To wyniki gorsze od średniej krajowej, która wyniosła ponad 79 proc. zdanych matur. To jeden z najsłabszych wyników w kraju. Jest nad czym pracować - maturzyści 2019 nie dajcie powtórzyć ubiegłorocznej statystyki a swoich młodszych kolegów i koleżanki, którzy przystąpią do matury w przyszłym roku, zaproście na Salon Maturzystów na Uniwersytecie Szczecińskim. Tradycyjnie będą tam na Was czekali eksperci poznańskiego OKE oraz uczelnie z regionu innych miast ze swoją ofertą.  Zapraszamy – wstęp wolny.

Tak było w 2018 r.

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać w dniach 18-19 września podczas Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018, który odbywa się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dla uczniów klas maturalnych przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała dwunastą już edycję Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy.

Uroczystego otwarcia Salonu dokonali m.in. przedstawiciele Uczelni-Gospodarza Salonu prof. dr hab. Waldemar Gos – Prorektor ds. Finansów i Rozwoju i dr hab. Jacek Styszyński, prof. US – Prorektor ds. Kształcenia, którzy powitali młodzież i zaprosili na studia na Uniwersytet Szczeciński. W imieniu Pani Kurator Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy maturzystów powitał Zachodniopomorski Wicekurator – Jerzy Sołtysiak.

O znaczeniu Salonu dla Maturzystów mówiła w swoim wystąpieniu Wiesława Siwińska, Prezes Zarządu „Perspektywy Press” podkreślając, że to właśnie na Salonach Maturzystów od wielu lat odbywa się spotkanie matury ze studiami i jak ważne jest umożliwienie młodym ludziom dostępu do informacji o ofercie instytucji edukacyjnych.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na przyszłych kandydatów na studia oczekiwać będą uczelnie ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Koszalina i Warszawy.

Szczeciński Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2018, w ramach której od 6 do 27 września odbędzie się 16 imprez w największych ośrodkach akademickich naszego kraju.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających Ankietę Maturzysty będzie mógł odebrać bezpłatny egzemplarz „Informatora dla Maturzystów 2019”.

 

Tak było rok temu

Fot. Perspektywy


Fot. Uniwerystet Szczeciński

Komitet Honorowy

prof. Edward Włodarczyk

prof. Edward Włodarczyk
Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Tomasz Hinc

Tomasz Hinc
Wojewoda
Zachodniopomorski

Ryszard Mićko

Olgierd Geblewicz
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Piotr Krzystek

Piotr Krzystek
Prezydent
Miasta Szczecin

Marcjanna Klessa

Marcjanna Klessa
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu

Magdalena Zarębska-Kulesza

Magdalena
Zarębska-Kulesza

Zachodniopomorski
Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Wioleta Kupiec
tel. 22 628 58 62 wew. 32
tel. 22 621 75 26 wew. 32
w.kupiec@perspektywy.pl

Patroni medialni