Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Warszawska
Gmach Główny
Plac Politechniki 1, Warszawa

Kiedy odbędzie się salon?

12-13 września
9.00-15.00
wstęp wolny


Warszawski Salon Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w  pięknej auli Politechniki Warszawskiej. Odwiedzający będą mogli porozmawiać z przedstawicielami uczelni i studentami z całej Polski i z zagranicy. W aulach wykładowych eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie pomogą ,,odczarować’’ egzamin maturalny, uniknąć najczęściej popełnianych błędów i zwalczyć egzaminacyjny stres. Do dyspozycji gości Salonu będą również doradcy zawodowi, którzy ułatwią młodym ludziom dokonanie wyboru zgodnego z ich predyspozycjami.

Tak było w 2018 r.

Po raz trzynasty Politechnika Warszawska gości uczestników Warszawskiego Salonu Maturzystów Perspektywy. Tłumy maturzystów z Warszawy, Mazowieckiego a nawet województw ościennych wypełniły Aulę i sale wykładowe, gdzie eksperci OKE w Warszawie prowadzą prezentacje na temat matury 2019. Młodzież i nauczycieli przywitali podczas oficjalnej inauguracji: prof. Janusz Walo - prorektor PW, Włodzimierz Paszyński - wiceprezydent Warszawy, Waldemar Siwiński – prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz rektorzy i prorektorzy stołecznych uczelni.

Podczas Salonu młodzież może skorzystać z pomocy doradców zawodowych, a także wziąć udział w wykładach motywacyjnych prowadzonych przez Dariusza Kulmę i Michała Zawadkę. Wszystko wskazuje na to, że rekord frekwencji na warszawskim Salonie zostanie pobity!

Największy i najliczniej odwiedzany przez maturzystów Salon, i to nie tylko z Warszawy i okolic, ale także z województw ościennych. Piękna Aula Główna Politechniki Warszawskiej co roku zapełniona jest stoiskami uczelni z całej Polski i z zagranicy. W salach wykładowych odbywają się spotkania na temat matury prowadzone przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, którzy pomagają ,,odczarować’’ egzamin maturalny, uniknąć najczęściej popełnianych błędów i zwalczyć egzaminacyjny stres. W salach wykładowych uczelnie przeprowadzają spotkania na temat warunków rekrutacji na największych warszawskich uczelniach publicznych i niepublicznych. Do dyspozycji gości Salonu, jak co roku, będą również doradcy zawodowi, którzy ułatwią młodym ludziom dokonanie wyboru zgodnego z ich predyspozycjami. To wszystko sprawia, że maturzysta który odwiedza salon, wychodzi z niego dobrze ,,przygotowany’’ do egzaminu dojrzałości i wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Tak było na Warszawskim Salonie Maturzystów w 2017

Fot. Politechnika Warszawska


Fot. WSR

Patroni medialni

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 58 62 wew. 34
tel. 22 621 75 26 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl