Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Wrocławska
Centrum Kongresowe
ul. Janiszewskiego 8, Wrocław

Kiedy odbędzie się salon?

17-18 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolnyWrocławski Salon Maturzystów, niezmiennie, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów z województwa dolnośląskiego. Szczególnie tłoczno we wrześniu 2018 było na cyklu spotkań ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najpopularniejszych przedmiotów dodatkowych – wykłady odbywały się przy pełnych salach. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska uczelni z Wrocławia, Poznania, Łodzi, Warszawy, Zielonej Góry, Dęblina a także stoisko Perspektyw, gdzie można było bezpłatnie otrzymać Informator dla Maturzystów. Na przyszłorocznych maturzystów w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej czekać będzie maturalna wiedza, oferty uczelni oraz informator o szkołach wyższych w całej Polsce.

Tak było w 2018 r.

Przyszłoroczni absolwenci liceów i techników z województwa dolnośląskiego spotkali się na Wrocławskim Salonie Maturzystów w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej 11 września i będą gościć tu przez dwa dni.

Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, rozmowy z przedstawicielami uczelni z Wrocławia, Warszawy, Poznania, Krakowa, wreszcie rozmowy ze studentami staną się z pewnością dobrą okazją do wypracowania indywidualnych strategii maturalnych, służących wyborowi dalszych ścieżek edukacyjnych oraz doborowi odpowiednich studiów.

Uczestnicy uroczystego otwarcia Salonu podkreślali wagę tego szczególnego momentu w życiu maturzystów, życzyli wytrwałości w procesie przygotowań do majowych egzaminów i rozwagi w podejmowanych decyzjach.  W inauguracji uczestniczyli m.in. prof. Marek Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i przewodniczący Wrocławskiego Kolegium Rektorów Uczelni Akademickich, prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr, rektorzy i prorektorzy największych uczelni akademickich miasta, dr Bianka Siwińska, redaktor naczelna Perspektyw,  Piotr Świędrych, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty oraz Ewa Szwęch, dyrektor wydziału szkół ponadgimnazjalnych z Urzędu Miasta.

Życzenia dla maturzystów  2019 cytatem z Mariana Hermana podsumował  dolnośląski kurator oświaty:  - Gdyby Polak systematycznie robił to, co robi spontanicznie... Życzymy Wam systematyczności i wytrwałości w maturalnym roku!

Jutro Wrocławski Salon odwiedzą kolejne szkoły. Nie zapomnijcie o wypełnieniu Ankiety Maturzysty 2019, aby odebrać swój "Informator dla Maturzystów".

Dostęp do niej: www.salonmaturzystow.pl/informator

Ubiegłoroczną edycję Salonu odwiedził niemal co drugi wrocławski maturzysta. To pokazuje, że młodzież potrzebuje i korzysta z informacji i wsparcia, jakie daje im obecność na Salonie Maturzystów. Na salonie, co roku, maturzyści dowiadują się o ofercie szkół wyższych, o obowiązujących zasadach rekrutacji na wyższe uczelnie. Spotkanie z uczelniami, rozmowa z pracownikami działów rekrutacji, bezpośredni kontakt ze studentami pozwala im na upewnienie się w wyborze kierunku, jaki chcieliby studiować, a co za tym idzie wyborze przedmiotów zdawanych na maturze. Od ekspertów OKE otrzymują informacje o maturze i wskazówki, jakich błędów należy unikać.

Tak było na Wrocławskim Salonie Maturzystów w 2017

Fot. PWr, Krzysztof Mazur


Komitet Honorowy

prof. Cezary Madryas

prof. Cezary Madryas
Rektor Politechniki Wrocławskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Paweł Hreniak

Paweł Hreniak
Wojewoda
Dolnośląski

Cezary Przybylski

Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Jacek Sutryk

Jacek Sutryk
Prezydent Wrocławia

Piotr Świędrych

Piotr Świędrych
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu

Roman Kowalczyk

Roman Kowalczyk
Dolnośląski
Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Wojciech Marchwica
w.marchwica@perspektywy.pl

Patroni medialni