Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Adres:

ul. Paderewskiego 35
51-612 Wrocław

Telefony:
71 347 30 00

awf.wroc.pl

rekrutacja@awf.wroc.pl
anna.olszanska@awf.wroc.pl

Opis:

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu to 3 Wydziały, 6 kierunków i nieskończone możliwości. Na Wydziale Wychowania Fizycznego, Wydziale Fizjoterapii i Wydziale Nauk o Sporcie kształcimy studentów w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych i ciągłych). Prowadzimy studia podyplomowe i Szkołę Doktorską.

Nasze początki to rok 1946 i Studium Wychowania Fizycznego przy Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Wrocławskiego. Współzałożycielem i pierwszym Rektorem był prof. dr hab. Andrzej Klisiecki. W 1950 roku Studium przekształcono w Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego, która od 1956 roku nadawała stopnie magisterskie, a od 1966 stopnie doktorskie. Od 1972 roku jesteśmy Akademią Wychowania Fizycznego, a od 1990 roku mamy prawo przeprowadzania przewodów habilitacyjnych.

Z Akademią związani są znani trenerzy i sportowcy, medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzowie świata i Europy. Nasi absolwenci to między innymi Kazimierz Górski, Bogdan Cybulski, Zbigniew Pietrzykowski, Józef Zapędzki, Ryszard Szurkowski, Ryszard Witke, Urszula Włodarczyk, Leszek Antonowicz, Mieczysław Łopatka, Jerzy Światek, Czesław Ptak, Wacław Skarul, Wiesław Błach, Rafał Kubacki, Renata Mauer, Tomasz Motyka, Andrzej Piątek, Andrzej Kijowski i wielu, wielu innych.

Nasza misja to podnoszenie poziomu zdrowia i jakości życia. Tworzymy i upowszechniamy wiedzę z zakresu kultury fizycznej. Kształtujemy umiejętności w obszarach wychowania fizycznego, rekreacji, sportu i fizjoterapii. Dołącz do nas!

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Cezary Madryas

prof. Cezary Madryas
Rektor Politechniki Wrocławskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Paweł Hreniak

Paweł Hreniak
Wojewoda
Dolnośląski

Cezary Przybylski

Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Jacek Sutryk

Jacek Sutryk
Prezydent Wrocławia

Piotr Świędrych

Piotr Świędrych
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu

Roman Kowalczyk

Roman Kowalczyk
Dolnośląski
Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Wojciech Marchwica
w.marchwica@perspektywy.pl

Patroni medialni