Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

Wystartował Wrocławski Salon Maturzystów

Ponad 7.5 tysiąca uczestników zgromadził Salon Maturzystów, który Perspektywy zorganizowały 13 i 14 września we Wrocławiu.

13 września w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej wystartował Wrocławski Salon Maturzystów. Wykłady Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, pasjonujące spotkania z wykładowcami PWr, z przedstawicielami Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ponad 20 uczelni lokalnych i z innych ośrodków akademickich to solidna porcja informacji i inspiracji na ostatnie miesiące przed maturą. 

- Będzie trudniejsza niż dotąd, dlatego spieszymy z pomocą - mówił podczas uroczystego otwarcia Salonu Waldemar Siwiński, prezes Perspektyw. To tradycyjne miejsce spotkania matury ze studiami powinno służyć Wam do wypracowania swoich osobistych strategii na ostatniej prostej.

Prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej, podkreślał, że czas studiów to nie tylko czas nabywania wiedzy i umiejętności, ale ważny okres nawiązywania relacji pomocnych w dobrym wejściu w pracę zawodową.

Dolnośląski Kurator Oświaty, Roman Kowalczyk, życzył maturzystom konsekwencji w procesie przygotowań do majowych egzaminów, a dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu dopingował ich do przemyślanych wyborów dodatkowych przedmiotów egzaminacyjnych oraz  jak najszybszego podjęcia systematyczej nauki. Lilla Jaroń, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy przypominała, że wiedza i umiejętności nabywane w szkole i na studiach są "po coś"; warto skonfrontować je z własnymi zainteresowaniami. To gwarancja, by przyszła praca dała satysfakcję i fun.

Dr Marcin Smolik spotkał się z maturzystami dolnośląskimi wirtualnie, opowiadając Perspektywicznej Maturzystce o głównych założeniach nowej matury. O prawach i obowiązkach zdających przypomniała Magdalena Czukwińska z wrocławskiej OKE.

Salon we Wrocławiu jest dwudniowy, we środę 14 września odwiedzą go kolejne liczne grupy młodzieży. Czeka na Was równie kompletny program spotkań nt.matury i szlagier targów organizowanych przez Perspektywy - Informator dla Maturzystów 2023 (naturalnie gratis:)

Tu się spotkamy:

Politechnika Wrocławska
Budynek D-20,
ul. Janiszewskiego 8

strona uczelni Gospodarza:
https://pwr.edu.pl/