Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Oblężenie Politechniki Poznańskiej przez maturzystów

- To zaszczyt i wyróżnienie, że kolejny raz możemy gościć w naszych murach to wspaniałe wydarzenie, jakim niewątpliwie jest Poznański Salon Maturzystów - powiedział podczas uroczystości otwarcia prof. Teofil Jesionowski, rektor Politechniki Poznańskiej. Centrum wykładowe PP od rana przeżywa prawdziwe oblężenie maturzystów z całego województwa.

Prof. Jesionowski przywitał na Politechnice uczniów i nauczycieli, którzy zjawili się po dwuletniej pandemicznej przerwie. Rektor PP zachęcał młodzież do jak najszerszego korzystania z możliwości, jakie daje dziś studiowanie na polskich uczelniach, udział w wymianach międzynarodowych i programie Erasmus+. - Zróbcie wszystko żeby realizować swoje pasje i marzenia - zaapelował.

W uroczystości inauguracji Poznańskiego Salonu Maturzystów wzięli udział: prof.  Małgorzata Kotwicka, prorektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, prof. Piotr Ślósarz, prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. Joanna Wójcik, prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydział Oświaty Urzędu Miasta reprezentował jego wicedyrektor Wiesław Banaś , a Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – wizytator Renata Jocz.

Jeszcze przed otwarciem Salonu przy pełnej auli (miejsc!) wystąpiła Aneta Korycińska - "Baba od polskiego", która wzbudziła entuzjazm młodzieżowej widowni. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja ekspertów OKE w Poznaniu na temat egzaminu maturalnego w roku 2023.

 

W. Wojcieszak

Tu się spotkamy:

Politechnika Poznańska
Centrum Wykładowe
ul. Piotrowo 2, Poznań

strona uczelni Gospodarza:
https://www.put.poznan.pl/