Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy ma już 18 lat!

Gdyby Salony Maturzystów chodziły do szkoły, Warszawski w tym roku przygotowywałby się do matury.

To właśnie na Politechnice Warszawskiej 18 lat temu odbył się pierwszy, pilotażowy Salon Maturzystów Perspektywy. Przyjechały wtedy tłumy maturzystów i nauczycieli z całej Polski, dlatego rok później kampania odbyła się już w kilkunastu miastach akademickich i - trwa do dziś.

W samo południe gości Salonu przywitali na schodach Auli Głównej: prof. Krzysztof Zaremba, rektor Politechniki Warszawskiej, Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, Łukasz Wawer, zastępca dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w MEiN i Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca kampanii.

 

- Bardzo się cieszę, że po pandemicznej przerwie Warszawski Salon znów odbywa się na Politechnice, czyli tam, gdzie zaczęła się jego historia. To wspaniałe miejsce, które warto poznać przed podjęciem decyzji o wyborze studiów – powiedział Waldemar Siwiński, dziękując jednocześnie PW za pełnienie  - po raz kolejny - roli uczelni gospodarza.

Dyrektor Łukasz Wawer z Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazał maturzystom informacje na temat nowego użytecznego narzędzia: wyszukiwarki studiów, w której młodzi ludzie znajdą nie tylko informacje o zasadach rekrutacji, ale także dane dotyczące perspektyw zatrudnienia i zarobków. Zapowiedział także pełną digitalizację wszystkich świadectw, zaświadczeń i dyplomów dotyczących wykształcenia, co znacząco ułatwi rekrutację na kolejne etapy kształcenia i do pracy.

Wiele dobrych życzeń dla maturzystów miała prezydent Renata Kaznowska, która zachęcała także do kontaktu z przedstawicielami uczelni i rozważnego wybierania kierunków i uczelnie.

- Witam państwa w murach Politechniki Warszawskiej – powiedział prof. Zaremba.  – Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu swój wymarzony kierunek studiów.

Gmach Główny Politechniki od rana przeżywa prawdziwe oblężenie: maturzyści z województwa mazowieckiego przyjeżdżają na spotkania z uczelniami (jest ich ponad 40!) i wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Długa kolejka ustawia się po bestseller Perspektyw – “Informator dla Maturzystów 2024”.

fot. Anita Kot

Informujemy, że Politechnika nie dysponuje miejscami parkingowymi dla autokarów. Najbliższy parking dla autokarów znajduje się na Placu Defilad przy PKiN. Prosimy też aby autokary nie zatrzymywały się w celu wysadzenia młodzieży przy Politechnice.Tu się spotkamy:

Gmach Główny
Politechniki Warszawskiej

Plac Politechniki 1

strona uczelni Gospodarza:
www.pw.edu.pl/